۳ راهکار تقویت قدرت تصور و تاثیر آن در کنار سابلیمینال

امتیاز 5.00 ( 3 رای )

تقویت قدرت تصور و تاثیر استفاده آن در کنار سابلیمینال

اگر به معنی کلی و ساده تصور کردن بپردازیم ، میتوانیم بگوییم که تصور کردن به معنی اندیشیدن و فکر کردن است.

تقویت قدرت تصور و تاثیر استفاده آن در کنار سابلیمینال

قبل از هرچیزی میخوام براتون یک راز رو در رابطه با تصور به شما بگم که در خیلی از منابع هیچ اشاره ای به اون نشده که باعث میشه شگفت زده بشید.

این مقاله به ۲ بخش تقسیم میکنیم که اولین بخش آن برای تعاریف و آشنایی کلی با تصور و ناخودآگاه هست و قسمت و بخش ۲ هم راهکار هایی برای تقویت قدرت تصور بیان میکنیم ، توصیه میکنم که تا آخر این مقاله همراه من باشید .

راز تصور کردن در چیست؟ (بخش ۱)

راز تصور کردن و قدرت تصور در این است که : مغز توانایی درک تصور از واقعیت را ندارد!

بله ، مغز نمیتواند فرق بین واقعیت و تصور کردن رو تشخیص بده برای همین وقتی شما موفقیت خود را در هر زمینه ای تصور میکنید مغز درواقع شما را کاملا موفق میداند و این تفاوت را درک نمیکند.

مزایای تصور کردن

یکی از مزایای تصور کردن همین هست که نمیتواند بین واقعیت و تصور را درک کند برای همین ذهن ناخودآگاه انسان هرکاری را انجام میدهد تا تورا به تصویر ذهنی مورد نظر برساند.

ناخودآگاه چطور مارا به تصویر ذهنی مورد نظر میرساند؟

در این مورد باید بگم که نیاز هست تا یک مقاله مجزا نوشته بشه ، اما همین جا هم سعی میکنم توضیح مختصری بدم و بعد که مقاله اصلی با این عنوان را نوشتم در همین قسمت لینک میکنم.

ناخودآگاه سیستمی در مغز دارد به نام RAS

سیستم RAS چیست؟ سیستم RAS یک سیستم فیلتر کننده در مغز هست ، به این معنی که موارد خواسته شده مغز را فیلتر میکند ، اگر بخوام یک مثال ساده برای درک این موضوع بزنم :

زمانی که شما بر روی دیدن یک رنگ ، یک عدد ، یک ماشین بخصوص تمرکز میکنید ، به صورت ناخودآگاه ذهن شما مواردی که تمرکز دارید رو میبینه.
همه ما تا الان این مورد رو تجربه کرده ایم ، اما نمیدانستیم که ناشی از این سیستم فیلترینگ مغز هست.

سیستم RAS با قراردادن ذهن برای پیدا کردن چیزی که روی اون تمرکز داره میتونه فرصت های مختلف و یا تصمیماتی را برای ما درنظر بگیرد که ما را به هدف خود برساند.

مثلا با تمرکز بر روی پول ، ایده هایی به ذهنتان میرسد یا با افرادی اشنا میشید و راجب موضوعی که مربوط به پول هست حرف میزنید و یا هرچا میرید افراد راجب پول صحبت میکنند ، در واقع ذهن شما تمامی حرف های غیر مرتبط را برای شما فیلتر میکند تا شما فقط بتوانید هرچیزی که مربوط به پول هست پیدا کنید.

در رابطه با سیستم RAS ما یک مقاله کامل و جامع با عنوان “سیستم RAS مغز یا سیستم آرزو ها چیست؟” منتشر کرده ایم که میتوانید مطالعه کنید.

ارتباط تصور ، RAS و سابلیمینال ها

تاثیر گزاری سابلیمینال ها هم دقیقا با اثر بر روی RAS به ناخودآگاه فرمان میدهد تا شرایط را برای تغییر مورد نظر فراهم کند.

اگر تا کنون در رابطه با سابلیمینال یا برنامه ریزی ناخودآگاه به شیوه سابلیمینال آشنایی نداشته اید میتونید مقاله “سابلیمینال چیست کاملا علمی” رو مطالعه کنید.

حالا حتما کسانی که قدرت تصور ضعیفی دارند و در تصور کردن مشکل دارند ، از خود میپرسند که چطور قدرت تصور خودم رو تقویت کنم؟ خب در ادامه مطلب همراه من باشید تا به راهکار هایی برای تقویت قدرت تصور بپردازیم.

نتیجه گیری بخش ۱

پس میتوانیم نتیجه بگیریم که تصور کردن خود یکی از راه های قرار دادن یک دستور در ناخودآگاه هست ، درست مانند کاری که سابلیمینال ها با ناخودآگاه ما انچام میدهند.

راهکار هایی برای تقویت قدرت تصور(بخش ۲)

ببینید دوستان ، تقویت قدرت تصور کردن هم مانند هر چیز دیگری ، زمانی که بخواهد رشد کند و پیشرفت داشته باشه باید تمرین و تمرین و تمرین داشته باشیم.

راه کار هایی که در این قسمت ارائه داده میشه تجربیات شخصی خودم هست زمانی که برای این موضوع تحقیق میکردم و هیچ منبع داخلی و یا خارجی با توضیحات و مثال های دقیق نبود ، برای همین این مقاله رو بعد از تجربیات کامل خودم در این زمینه نوشتم.

راهکار ۱ : تمرین تصور گام به گام

گوشی موبایل خود و یا ساعت خودتون رو تنظیم کنید تا هر ۱ ساعت یکبار هشدار دهد ، در این زمان شما باید سعی کنید یک سیب را با تمام جزییات ، از طعم و مزه و ظاهر و اندازه تصور کنید.

در روز های اول کمی سخت هست ، اما بعد از چندروز در عین شگفت زدگی متوجه میشید که تصور کردن چقدر برای شما راحت شده

همین کار را برای اشیاء یا اشخاص دیگر تمرین کنید تا برای ناخودآگاه شما عادی شود.

راهکار ۲ : تمرین تصور شبانه

در این روش شما باید هرشب قبل از خواب یک تصور ثابت را داشته باشید.

برای مثال : شما باید تصور کنید که یک خانه رویایی دارید و زندگی میکنید ، برای افرادی که قدرت تصور ضعیفی دارن درک میکنم که چقدر سخت هست و مدام تصاویر را در ذهن خودشان فراموش میکنند ، اما نا امید نشید و این کار را آنقدر تکرار کنید تا بتوانید تصاویر را در ذهن خود ذخیره کنید ، بدین ترتیب خیلی زود قدرت تصور شما بالا میرود.

این تمرین رو هرشب و تا مدت زیادی برای موارد مختلف تصور کنید.

راهکار ۳ : تمرین تصور صبح

 در این روش شما باید صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب ، به کار هایی که اون روز میخواهید انجام بدین فکر کنید و اونها رو در ذهن خود تصور کنید ، در این روش شما با ۱ تیر ۲ نشان میزنید.

هم بر روی قدرت تصور خود کار میکنید و هم از قانون ارتعاشات ذهنی استفاده میکنیم و با تصورات مثبت روز های مثبتی هم برای خودمون به کاینات ارسال میکنیم.

نتیجه گیری بخش ۲

با توجه به تجربیات خودم ، مورد ۲ و ۳ موارد خیلی راحت و پرتاثیری هست ، اما باید دقت داشته باشید که اگر خیلی در تصور کردن ضعیف هستید حتما در ابتدا کار از راهکار ۱ استفاده کیند.

خدافظی

امید وارم که مقاله مفیدی براتون بوده باشه و ثبت نظرات و سوالات خود هم من رو خوشحال کنید و هم کمک کنید تا این مقاله رو کامل و کامل تر کنیم.

.