با این ۷ روش هر کسی را هیپنوتیزم کنید!

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

با این ۷ روش هر کسی را هیپنوتیزم کنید!

هیپنوتیزم کردن دیگران حقیقت پنهان

درود بر دوستان  و همراهان وب سایت حقیقت پنهان،من دانیال تیموری هستم،مدیر بخش روان شناسی وب سایت.امروز میخام ۷ روش فوق العاده هیپنوتیزم را به شما عزیزان آموزش بدم،این روش ها توسط اساتید روان شناسی و دانشمندان ابداع شده است با تمرین های متوالی میتوانید دیگران را هیپنوتیزم کنید.

در مقاله ای تحت عنوان “ماهیت علمی و روان شناسی هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم چیست“طرز عماکرد هیپنوتیزم را کاملا علمی توضیح دادیم،اگر مطالعه نکردین حتما مطالعه کنید زیرا زیر بنای هر عملی داشتن اطلاعات میباشد.

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم شاخه از علم روان شناسی و روان کاوی میباشد

چکیده و گوهر هیپنوتیزم در ایجاد خلاقیت یک تمایل و توانایی خاصی خلاصه میشود که نقش و اهمیت فرد هیپنوتیزم شونده در سطح بالایی قرار گرفته باشد  و او باید بتواند از صحبت های هیپنوتیزم کننده در ذهن روشن و فعال خود.تصویری زنده و واضح بسازد و تمام تخیلات و تمرکز ذهنی خود را تنها در این راستا متمرکز نماید.

هیپنوتیزم نتیجه ی کاشتن باور ها در ذهن است.باور هایی که پایه و اساس رسیدن به اهداف و موفقیت هستند.

هیپنوتیزم.خودهیپنوتیزم.باور.روش های هیپنوتیزم.روانشناسی.ذهن.قدرت ذهن

امروزه از هیپنوتیزم به عنوان تمرکز فوق العاده ی ذهن یاد میشودچگونه دیگران را هیپنوتیزم کنیم؟

امروزه به ثبوت رسیده است،کسانی که دارای قدرت تخیل و تصور نیرومندی هستند آسان تر و راحت تر از دیگران مورد تاثیر هیپنوتیزم قرار میگیرند.به همین دلیل هنرمندان،شاعران،نویسندگان،کودکان حاصلخیزترین و بهترین سوژه های هیپنوتیکی می باشند.آنها به دلیل دسترسی آسانتر به شعور ناخداگاه خویش راحت تر میتوانند خود را در عرصه هیپنوتیزم بیافکنند و بدون کمترین مشکلی تلقینات هیپنوتیزور(کسی که هیپنوتیزم می کند)را میپزیرد،پس در انتخاب سوژه هایتان دقت کنید زیرا توان هیپنوتیزم شدن هر فردی با دیگری متفاوت است.

۷ روش هیپنوتیزم کردن:

روش اول، چراغ قوه:

در ابتدا از سوژه بخواهید که به صورت ریلکس قرار گیرد و ۵ بار نفس عمیق بکشد.آنگاه با چراغ قوه کوچکی نور متساطع شده از آن را بر روی چشم های وی هدایت کنید و به او بگویید خیره و مستقیم به نور چراغ قوه نگاه کند تا چشمانش خسته شده و بسته شوند پس از اینکه چشمان وی بسته شد به او تلقین کنید که دیگر نمی تواند چشمانش را باز کند اگر جواب مثبت بود به او بگویید که من تا پنج شماره می شمارم و با هر شماره ای که می شمارم شما به خواب هیپنوتیکی عمیق تری فرو خواهد رفت.

سپس به او تلقین کنید  که به تدریج متوجه نقطه قرمز رنگی در چشمانش که در معرض نور قرار داشت میشود و به او بگویید در صورت دیدن آن نور با تکان دادن انگشت اشاره دست راست خود،شما را مطلع کند و در صورت جواب مثبت سوژه به او بگویید که آن نقطه ناپدید می شود و شما اینک نقطه دیگری به رنگ سبز می بینید و در صورت دیدن نقطه سبز شما را بار دیگر با تکان دادن انگشت اشاره دست راست خود مطلع نماید،در صورت پاسخ مثبت او آماده ی تلقین پذیری است.

و در آخر با ادامه تلقینات خود وی را می توانید به سمت خواب عمیق تر هیپنوتیکی هدایت نماید.تلقین را می توانید این گونه ادامه دهید به سوژه تلقین کنید که بدنش بسیار ریلکس و سست شده است و لحظه به لحظه به خواب هیپنوتیکی عمیق تری میرود و این تلقین را چند بار تکرار کنید و سپس تلقین اصلی یا آن باوری که میخواهید در ذهن سوژه بکارید را چند مرتبه تکرار کنید و سوژه  به خوبی پذیرای آن خواهد شد.

هیپنوتیزم.خودهیپنوتیزم.باور.روش های هیپنوتیزم.روانشناسی.ذهن.قدرت ذهن

روش دوم،ساعت شنی:

در این روش شما نیاز به یهک ساعت شنی دارید،حتما در فیلم ها و انیمیشن ها دیده اید که فردی توسط ساعتی شنی سوژه را هیپنوتیزم میکند،در این روش شما باید:

به سوژه بگویید ۵ بار نفس عمیق بکشد،پس به وی بگویید که با تمام وجود و تمرکز به ساعت شنی که در روبرویش قرار دارد نگاه کند،هر دانه که از آن مخزن بالایی به مخزن تحتانی ساعت می افتد بشمارد. و در همین حال به او تلقین نمایید در حالی که به شمارش ریزش آرام شن فکر میکند به خواب عمیق هیپنوتیکی فرو میرود.

هیپنوتیزم.خودهیپنوتیزم.باور.روش های هیپنوتیزم.روانشناسی.ذهن.قدرت ذهن

تمرکز روی شن های ساعت شنی همراه با تلقینات هیپنوتیز کننده باعث میشود که چشمان سوژه به علت نگاه مداوم به ریخه شدن شدن دانه شن خسته و سنگین گردد،در این زمان هیپنوتیزکننده با تلققینات بسته شدن پلک چشم ها و ادامه دادن تلقین سوژه را در خوال هیپنوتیکی عمیق فرو میبرد.

حال که چشمان وی بسته است بهترین زمان برای کاشتن تلقین اصلی در ذهن سوژه میباشد.

روش سوم،القا هیپنوتیزم به وسیله تلقینات رلکس و سستی:

این روش پایه و اساس بسیاری از روش های هیپنوتیزم می باشد،زیرا یکی از مهمترین مراحل هیچنوتیزم،ریلکس بودن و آرامش ذهن و بدن می باشد..با این روش می توانید بهترین تلقینات برای ایجاد خواب هیپنوتیکی را یاد بگیرید

در این روش از شیوه های القا خواب به وسیله ایده هایی که به همراهی های فیزیوموژیکی و معمولی خواب مربوط می گردد،مانند آرامش،گرما،ریلکس،راحتی….استفاده می شود،حتی احتمال دارد هیپنوتیزم کننده با تقلید صدا و رفتار افراد خیلی خواب آلود خواب هیپنوتیکی را زود تر در سوژه القا نماید.

هیپنوتیزم کننده با تلقیناتی از قبیل:

 • تلقینات مربوط به آرامش ذهن:این قسمت بسیار مهم است زیرا با یه ذهن شلوغ نمیتوان به خواب هیپنوتیکی رفت،ذهن سوژه باید کاملا در آرامش باشد…تلقینات به این صورت می باشند:ذهن خود را خالی کنید،به هیچ چیز فکر نکنید،آرامش را از ذهن به سایر اعضای بدن ارسال کنید،انرژی های منفی را از ذهن دور کرده و آرامش را به وجود آورید.
 •  تلیقینات مربوط به آرامش بدن:در مورد پاهای خود فکر کنید،عضلات و ماهیچه های پاهایتان در ریلکسی و شلی عمیقی هستند،شما وزن پاهایتان را احساس میکنید سنگین و سنگین تر میشوند،ریلکسی تمام بدنتان را فرا گرفته است،احساس آرامش تمام وجود شمارا فرا گرفته،در تمام وجودتان آرامش را احساس میکنید،و..در آخر؛خودتان را با این سنگینی رها کنید.
 • تلقینات مربوط به خواب:اکنون راحت و آسوده خوابیده اید،خواب آلود شده اید و به خوابی عمیق میروید،بیشتر و بیشتر به خواب عمیق میروید،خواب سنگین همه ی شما را فرا گرفته است،خواب از درون شما سرچشمه میگیرد،خودتان را همراه با این خواب عمیق رها کنید و….

این تلقینات را به ترتیب انجام دهید و زمانی که سوژه به خواب رفت،تلقینات اصلی را در ذهن سوژه بکارید.

روش چهارم،فشار انگشت:

دزر این روش هیپنوتیزم کننده از سوژه خواهش می کند به هر صورتی که راحت است قرار بگیرد و با آرامش کامل به انگشت وی نگاه کند،پس از چند دقیقه ببندد.آنهارا بسته نگهدارد و با چشمان بسته به انگشت وی نگاه نماید،و چشمان بسته اش را روی انگشت او متمرکز کند.سپس هیپنوتیزم کننده با انگشت خود یبر روی پیشانی سوژه قدری فشار می آورد و به وی می گوید همچنانکه چشمانت بسته است،هر اندازه که می توانی چشمت را به بالا بچرخانو به بالا نگاه کن به فاصله بین ابروانت.

پس از مدتی سوژه چشمش خسته می شود و به هیچ وجه نمیتواند چشمانش را باز کند و تلقینات خواب(در روش ۳،،کاملا توضیح داده ایم) را به سوژه القا میکند و بعد از این که سوژه به خواب رفت،تلقینات و باور های اصلی را در ذهن سوژه میکارد.

روش پنجم،شمارش اعداد:

در این روش هیپنوتیزم کننده از سوژه میخواهد به صورتی راحت قرار بگیرد و با تنفس های عمیق به بدن خویش آرامش دهد.فقط به خواب فکر کن..خواب و خواب..شما احساس خواب آلودگی دارید…خواب آلوده شده اید سپس :

با شمارش هیپنوتیزم کننده به سوژه میگوید؛تا ۲۰ می شمارم وبا شماردن هر عدد عمیق تر به خواب خواهی رفت،و بدین گونه بیان میکنند؛یک..تو به خوابی عمیق میروی..دو،تو عمیق تر بخواب میروی،سه بخواب و بخواب و…این چنین بین شمردن هر عدد تلقینات را به سوژه میدهد و سوژه با رسیدن به عدد بیست کاملا در خواب هیپنوتیکی قرار میگیرد و در آخر تلقینات اصلی را بیان میکند…

روش شماره ششم،زود هنگام:

Yesterday Song by The Silver Beetles

در این روش سوژه به سرعت توسط هیپنوتیزم کننده به خواب هیپنوتیکی میرود به صورتی که :

از سوژه خواسته می شود به هر صورتی که راحت باشد قرار بگیرد.چشمان خود را ببندد و نفس های عمیق بکشد.پس از چند ثانیه هیپنوتیزور تلقین می کند که بدنش کاملا ریلکس شده و شروع به نام بردن تک تک اعضای بدنش(بدن سوژه) مینماید.

با پیشرفت تدریجی تلقینات و موثر افتادن آن چشمان سوژه بسته می شود.سپس هیپنوتیز کننده تلقین میکند که چشمان او بسته شده و دیگر نمیتواند بازش کند مگر وی به او دستور دهد..آنگاه از سوژه  میخواهد که چشمان خود را باز نماید و با بستن مجدد چشم عمق هیپنوتیزم وی بیشتر میشود.

سپس از سوژه میخواهد که از شماره ۵۰ به پایین شروع به شمردن بکند و با هر شماره ای که می شمارد،خواب او چندین برابر عمیق تر و سنگین تر می شود.

,در آخر  تلقینات را آنقدر ادامه می دهد که سوژه کاملا به خواب عمیق و سنگینی فرو رود.

و اما تمرین آخر،این تمرین برای سوژه هایی (از جمله خودم)که به طور ناخداگاه در برابر هیپموتیزم شدن مقاومت می نمایند در صورتی که آگاهانه اشتیاق و شور و شوق فراوانی ابزار می دارند که هیپنوتیزم شوند.

روش هفتم،گیج کننده:

در این روش هیپنوتیزم کننده با استفاده از جملات پیچیده و متناقص به سوژه موجب می وشد که سوژه کوشش بی ثمری را برای یافتن معنا این جمله شروع کند که حاصلی جز خستگی و سر رفتن حوصله سوژه ندارد.با مشاهده این علایم در سوژه هیپنوتیزم کننده با اراعه جملات دیگر بر ابهامات و بهت زدگی سوژه می افزاید.به این صورت که:مدتی به سوژه برای فکر کردن وقت می دهد ولی با نزدیک شدن سوژه به یک نتیجه ی کلی باز دوباره با مطرح کردن سوالی پیچیده و غیر مرتبط سوژه را در ابهام عمیق تری فرو میبرد.

هر وقت سوژه خسته و فرسوده شد بهترین  موقعیت مناسب برای جریان هیپنوتیزم به وجود آمده است با القای دست راست و به پرواز آمدن آن :

دست راست شما کاملا سبک و بی وزن شده است.کاملا سبک.شما احساس می کنید انگشت کوچک شما شروع به  پرواز می کند،انگشت دومی،سومی،چهارمی،پنجمی همه بالا..بالاتر…به آرامی به پرواز در می آیند .حالا احساس میکنید که تمام دست شما سبک و سبک تر می شود و تمام دست شما مایل است در هوا به پرواز در بیاید

تلقینات پرواز دست:دست شما مثل یک بادبادیک،مثل یک پر کاخ سبک شده…شبک..شبک..بالاتر و بالاتر باز هم بالاتر می آید.دست شما سبک شده،تمام دست شما دارد به سوی بالا حرکت میند و کاملا در هوا پرواز مینماید

همانطور که دست شما به پرواز می آید شما هم خواب آلود تر و خواب آلود تر میشود و بدنتان ریلکس تر…به خوای عمیق فرو خواهید رفت،یک خواب عمیق ..به خواب فرو روید(تلقینات خواب در روش سوم) و…سپس سوژه به خواب هیپنوتیکی می رود.به این صورت شما شخصی که ذهنش در مقابله هیپنوتیزم شدن مدافعه میکند را،هیپنوتیزم کرده اید.

در آخر میخام به شما عزیزان یاد بدم که چگونه سوژه را از خواب هیپنوتیکی بلند کنید:

چگونه سوژه را از خواب بلند کنیم؟

پس از اینکه سوژه به خواب رفت به راحتی می توانید او را از خواب هیپنوتیکی بلند کنید،فقط کافیت او را شرطی سازی کنید،به این صورت که به سوژه در هنگام تلقینان خواب به او بگویید که فقط با دتور شما میتوانذد از خواب بیدار شود…برای مثال:به سوژه بگویید وقتی من گفتم با شمارش اعداد از ۱ تا ۵ تو از خواب بیدار خواهی شد و از این خواب کاملا با نشاط و سرحال بیدار میشوی.

خدافظی:

سپاس گذارم از این که آموزش ۷ روش هیپنوتیزم کردن را دنبال کردید..امیدوارم از این روش ها بهترین استفاده را بکنید..همیشه شاد و پر انرژی باشید و با نظر و انتقاد هاتون آکادمی حقیقت پنهان رو خوشحال کنید.

بدرود

اشتراک طلایی حقیقت پنهان

خدمات ویژه حقیقت پنهان :

 • دسترسی به تمامی سابلیمینال های تخصصی حقیقت پنهان
 • دسترسی به تمامی بیوکینزی های حرفه ای حقیقت پنهان
 • تست اختصاصی میزان مقاومت ذهنی طراحی شده توسط حقیقت پنهان
 • پادکست ها و فایل های صوتی آموزشی در زمینه ذهن ، ارتعاش و برنامه ریزی ناخودآگاه
 • مشاوره اختصاصی کاربران ویژه
 • آموزش های حرفه برنامه ریزی ناخودآگاه مانند تمرین آلفا ، شکرگزاری ، کاغذ و قلم و …
 • کتاب های صوتی مربوط به ناخودآگاه ، ذهن ، باورها و موفقیت
 • فعال شدن کردن بخش VIP در اپلیکیشن اختصاصی حقیقت پنهان
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته (۲۴/۷)
 • مقالات و مطالب علمی جدید و بروز در زمینه ناخودآگاه و ذهن

تهیه اشتراک طلایی

مشاهده تمامی سابلیمینال ها

.