چگونه ذهن بر دنیای ذرات و کوانتوم تاثیر می گذارد؟

مقاله-تخصصی تاثیر ذهن بر دنیای کوانتوم و ذرات حقیقت پنهان

سلام عرض میکنم خدمت دوستان و همراهان همیشگی وب سایت حقیقت پنهان. من دانیال تیموری هستم، مدیر بخش روان شناسی وب سایت. امروز میخام در رابطه با ذهن و دنیای کوانتوم مطلب بگذارم و شما عزیزان را با دنیای فوق العاده عجیب کوانتوم آشنا کنم.

دقت داشته باشید که این یک مطلب تخصصی هست و در هیج جا نمیتونید مشابه این مطلب رو پیدا کنید

با من همراه باشید.

برای درک صحیح فیزیک کوانتوم در ابتدا باید تفاوت بین دنیای کلاسیک (فیزیک در ابعاد بزررک) و کوانتوم (فیزیک در ابعاد بسیار ریز ) را بدانیم.

فیزیک کلاسیک چیست؟

این علم به بررسی و تحلیل  قوانین  طبیعت و پدیده های فیزیکی میپردازد و همواره  در پی آن است که دلیلی برای این قوانین و رفتار ها پیدا کند،اما این علم نتوانست پاسخ گوی  پدیده های فیزیکی در فضای میکروسکوپی باشد

 

در اینجا به دلایل پاسخ گو نبودن فیزیک کلاسیک میپردازیم :

پیشنهاد میشود مطلب”شما کدامیک از ۹ تیپ شخصیتی هستین؟” را بخوانید.

قدرت ذهن و فیزیک کلاسیک(از نظر رنه دکارت و اسحاق نیوتون)

قیقت پنهان.قدرت ذهن.باور.قدرت باور.کوانتوم.ذهن

وصل کردن نقطه های بین “دنیای بیرونی و فیزیکی امور قابل مشاهده”و “دنیای درونی و اندیشه”همیشه برای دانشمندان و فلسفه چالش بزرگی بوده است.به طوری که :

  • رنه دکارت فیلسوف و ریاضی دان قرن هیفتهم در رابطه با قدرت ذهن و فیزیک کلاسیک تحقیقات زیادی انجام داد اما هیچوقت به جواب قابل درکی نرسید.دکارت در رابطه با اندیشه ی بشری چالش واقعی در پیش داشت زیرا که ذهن انسان آنقدر متغیر های پیچیده و  زیادی  داشت که  به  خوبی در این قوانین جای نمیگرفت،او گفت ذهن تابع قوانین دنیای عینی و فیزیکی نیست و لذا به طور کامل در خارج از محدوده های کاوش علمی قرار میگیرد.
  • اسحاق نیوتون این ریاضی دان و دانشمند انگلیسی نه تنها به این موضوع قوام بخشید کیهان نوعی ماشین است،همچنین مجموعه قوانینی اراعه کرد که بر طبق آن ها انسان میتوانست به شیوه های قانون مند عمل کرد دنیای فیزیکی را تعیین،محاسبه و پیش بینی کند.

    پیشنهاد میشود مطلب”اموزش اسان حرکات یوگا بخش دو” را بخوانید.

آیا  همه چیز از قبل پیش بینی شده است؟آیا سرنوشت بشریت از قبل تعیین شده است؟

کارهای دکارت و نیوتون(مدل فیزیک کلاسیک)ذهنیتی را قوام بخشید که بر اساس آن اگر واقعیت بر حسب اصول مکانیکی عمل کند،آن گاه بشریت تاثیر چندانی بر نتایج ندارد.تمام واقعیت از پیش تعیین شده بود.

با توجه به این نقطه نظر،تعجبی ندارد که انسان با این ایده درگیر بود که :

  • آیا عملش اهمیتی دارد؟
  • آیا افکارشان ارزشی دارد و یا اراده ی آزاد نقشی در طرح بزرگ دنیا ایفا میکند یا خیر؟

پیشنهاد میشود مطلب”اموزش اسان حرکات یوگا بخش اول” را بخوانید.

 انقلاب انیشتین با نظریه E=MC^2 :

حدود دویست سال بعد از نیوتون،آلبرت انیشتین معادله ی معروف E=MC^2  را کشف کرد ؛ فرمولی که نشان می دهد انرژی و ماده (ذهن)و (ماده) به صورت بنیادی با هم ارتباط دارند به طوری که این دو چیز یک چیز هستند.

کار های نشان داد که ماده و انرژی  به جای هم قابل استفاده هستند.

به زودی روشن شد که مدل دکارت و نیوتون در پایه ترین سطح خود دچار خطا بوده است. در سطح زیر اتمی(زیراتمی یعنی اجزایی چون الکترون،پروتون،نوترون و غیره…که اتم را میسازند)

قیقت پنهان.قدرت ذهن.باور.قدرت باور.کوانتوم.ذهن

انیشتین و دیگر دانشمندان متوجه معمای دیگری شدن که به نظر نمیرسید که ماده رفتار یکسانی داشته باشد.

وقتی فیزیکدانان به مشاهده و سنجش دنیای کوچک اتم پرداختند،متوجه شدند که  در سطح  زیراتمی اجزای بنیادین اتم مانند اشیای بزرگ تر،از قوانین کلاسیک تبعیت نمی کنند.

رویداد هایی که به اشیای دنیای بزرگ ربط داشت،قابل پیش بینی،قابل تکرار و منسجم بود.

وقتی آن سیب افسانه ای از آن درخت افتاد و به سمت مرکز زمین حرکت کرد تا این که به سر نیوتون خورد،جرم آن با نیروی ثابتی شتاب می گرفت. اما الکترون ها به عنوان ذره رفتار غیرقابل پیش بینی  و غیر معمولی از خود نشان می دهند.

وقتی با هسته ی (ماده)اتم تعامل میکنند و به سمت مرکز آن می روند،انرژی میگیرند و از دست میدهند و ظاهر و ناپدید میشوند و به نظر میرسد که در تمام فضا بدون توجه به مرز های زمان و مکان پدیدار میشوند.

(بنیادی ترین مولفه هایی که دنیای ظاهرا فیزیکی مارا میسازند هم موج ها(انرژی)هستند و هم ذرات(ماده ی فیزیکی) هستند)

پیشنهاد میشود مطلب”با این ۷ روش هر کسی را هیپنوتیزم کنید!” را بخوانید.

تفاوت میان  الکترون ها در فیزیک کلاسیک و  فیزیک کوانتوم چیست؟

در  مدل  فیزیک  کلاسیک تمرکز بیشتر بر ماده بود که به طور کامل بر خلاف واقعیتی است که مدل کلاسیک آشکار کرد.

اتم ها در واقعیت بیشتر از فضای خالی تشکیل شده است. در مدل فیزیک کوانتوم اتم ها انرژی هستند (۹۹.۹۹۹۹ در صد اتم را فضای خالی تشکیل داده است  و آن انرژی میباشد به این معنا که فقط ۰.۰۰۰۰۱ اتم ها از ماده تشکیل شده است)

هر چیز فیزیکی در زندگی شما ماده ی سخت نیست-  بلکه همه ی اینها میدان های انرژی یا الگوهای بسامدی اطلاعات هستند.

(تمام هستی بیشتر از”هیچ” (انرژی) است تا چیز (ماده))

(طبق فیزیک کوانتوم تمامی هستی از انرژی تشکیل شده اند و فقط مقدار ناچیزی از آن به صورت ماده”هر آنچه که میبینیم،هر آنچه که لمس میکنیم و…میباشد)

 

اتم در فیزیک کلاسیک

 

آفرینش هستی توسط ذهن انسان :

دوباره آن مدل قدیمی ساختار اتم را در نظر بگیرید آن زمان آیا ما بر این باور نبودیم که گردش الکترون ها به دور هسته همانند گردش سیارات است به دور خورشید؟ اگر این طور بود،می توانستیم مکان شان را مشخص کنیم مگر نه؟پاسخ به  نوعی مثبت است،اما دلیلش به هیچ وجه آن چیزی نیست که ما فکر می کردیم.

آن چه فیزیک دانان کوانتوم کشف کردند،این بود که شخصی که ذرات ریز سازنده اتم هارا مشاهده میکند (یا اندازه میگیرد)،بر رفتار انرژی ماده تاثیر می گذارد ،آزمایشات کوانتومی نشان داد که الکترون ها همزمان در یک آرایه بینهایت از مکان ها و احتمالات در یک میدان نامریی انرژی وجود دارند.

هر الکترون تنها زمانی ظاهر میشود که بیننده ای روی مکانش تمرکز کند.به عبارت دیگر یک ذره نمیتواند در واقعیت تجلی پیدا کند-واقعیت یعنی همان مکان و زمان عادی که ما می شناسیم-مگر این ما آن را مشاهده کنیم

فیزیک کوانتومی این پدیده را “اثر ناظر”یا “فروریزش تابع موج” می نامد.

میدانیم در آن لحظه ای که ناظر به الکترون نگاه میکند،نقطه ی خاصی در زمان و مکان وجود دارد که تمام احتمالات الکترون به یک رویداد فیزیکی فرو میریزند.

با این کشف ذهن(انرژی) و ماده دیگر لازم نبود جدا در نظر گرفته شوند؛این دو ارتباطی درونی باهم دارند.

اگر کمی گیج شده اید  هیج اشکالی ندارد: حتی دانشمندان هم نمی توانند به درستی دنیای کوانتوم را درک کنن برای درک بهتر آن مثالی میزنم تا بهتر کوانتوم را درک کنید.

حتما تاحالا انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب را تماشا کرده اید،در این انیمیشن آلیس وارد سرزمین خارق العاده ای می رود که با جهان عادی او بسیار تفاوت دارد.

گربه ای در این سرزمین وجود دارد که الهام گرفته از نظریه فیزیک کوانتوم (شرودینگر) می باشد و هم زمان می تواند در چند مکان باشد.

غیب می شود و در هیچ ناپدید میشود.الکترون ها هم همانند این گربه عمل میکنند. به هیچ زمان و مکانی محدود نیستن،و فقط زمانی به واقعیت تبدیل می شوند که فردی به آن فکر کند.

آیا میدان های کوانتومی بر قانون جذب تاثیر دارند؟

به این مسعله فکر کنید؛هر چیزی در دنیای فیزیکی از ذرات زیراتمی مانند الکترون تشکیل شده است..بنیادی ترین قسمت هر ماده ای اتم میباشد،که ۹۹.۹۹۹۹ درصد آن را نرژی تشکیل داده است،و ذهن انسان صادر کننده ی انرژی های بسیاری میباشد که بر روی اتفاق های آینده تاثیر میگذارد.

هر انسان در حال تشعشع الگو های خاصی از انرژی هستند وبیشتر از طریق احساسات و افکار با میدان کوانتومی ارتباط برقرار میکنند.

میدان کوانتوم صرفا به خواسته های احساسی ما و صرفا به افکار ما واکنش نمی دهند.این میدان تنها زمانی واکنش می دهد که احساسات و افکار هم سو باشند.

یعنی وقتی سیگنال یکسانی را مخابره کنند.وقتی ما احساس برانگیخته را با اندیشه واضح ترکیب می کنیم.به میدان سیگنال می دهیم که به شیوه ای فوق العاده واکنش دهد.

اتم ها دارای دو بار الکتریکی و مغناطیسی هستند و افکار انسان صادر کننده ی بار الکتریسیته و قلب انسان صادر کننده ی بار مغناطیسی میباشد.افکاری که ما به آن می اندیشیم سیگنال الکتریکی به میدان میفرستند.احساساتی که ما تولید می کنیم رویداد هارا همانند آهن ربا به سمت ما جذب می کنند

طرز فکر و احساس ما در کنار هم حالت وجودی را ایجاد می کند که بر تمام اتم های دنیا تاثیر میگذارد. و این گونه قانون جذب اتفاق می افتد.

خدافظی

درک فیزیک کوانتوم خیلی سخته چون از بعد زمان و مکان خارجه.شما فقط کافیه بدونین که چگونه بر اتفاق های زندگیتون تاثیر میگذارید و تمام مسعولیت زندگی را بر عهده ی خودتون بدونین..شما سازنده ای آیندتون هستین..هر تصمیمی که در زندگی میگیرد اگر میخواهید جواب بده حتما افکار و احساسات شما باید هم سو باشن و مخالف هم نباشن.

منتظر انتقاد ها و نظرات شما عزیزان هستیم

بدرود

 

اشتراک طلایی حقیقت پنهان

تهیه اشتراک طلایی