امواج دلتا چیست و چه تاثیری بر مغز دارد؟

امواج دلتا چیست و چه تاثیری بر مغز دارد؟

موج دلتا: امواج دلتا معروف به امواج خواب که دربین ۴ موج اصلی مغز دارای کمترین فرکانس میباشند،عمیقترین سطح خواب را داراست که نقش حیاطی در زندگی انسان ایفا میکند.

ترکیب امواج دلتا با فرکانس های سابلیمینال موجب بالا بردن سطح ارامش مغزی و درنتیجه پذیرش بیشتر جهت الهامات بیان شده درساب ها میباشد .

ازانجایی که این امواج فقط در حالت خواب عمیق به وجود می ایند و شامل ارامش بسیار بالایی هستند ترکیب ان با ساب ها اثرات عالی را در پی خواهد داشت.

علاوه بر ان این امواج موجب تولید هورمون رشد بدن میگردد که برای ترمیم،رشد وبازسازی نورون های عصبی نیز مناسب هستند و تغییرات فیزیکی را در زمان کمتری به وجود می اورند.

انواع امواج مغزی مرتبط باسابلیمینال ها:

 

مغز انسان دارای ۶میلیارد نورون است که وظیفه این نورون ها ارتباط مغز با سایر نقاط بدن است،ماهیت این ارتباط ها به صورت جریان های الکتریکی ودربین دو سلول به صورت نروترنسمیتر میباشد.

این فعالیت الکتریکی نورون ها باعث شکل گیری امواج مغزی میشود که در حالات گوناگون دارای فرکانس های مختلف با کارایی متفاوت میباشند.

هانس برگر متخصص مغز واعصاب وروانشناس به نام المانی نخستین کسی بوذ که در سال ۱۹۲۴میلادی شیوه ضبط از امواج مغزی را ابدا نمود وماهیت امواج مغزی را بیان کرد.